wybierz kategorie postów

2018-05-18

Jazdy próbne samochodów osobowych. Jak skorzystać?

Jazdy próbne samochodów osobowych. Jak skorzystać?
Jazdy próbne samochodów osobowych. Jak skorzystać?
Motoryzacja

Chcesz kupić nowy samochód. Myślisz więc o jeździe próbnej, dzięki której wypróbujesz pojazd w praktyce. Musisz jednak wiedzieć, że decydując się na jazdę testową, musisz uważać na pewne aspekty. Jakie?Jazdy próbne samochodów osobowych


Jazda próbna jest doskonałą możliwością przetestowania samochodu przed zakupem. W założeniu, jazdy próbne samochodów osobowych mają na celu sprzedaż - zainteresowanie potencjalnego nabywcy na tyle, że dokona on zakupu. Jest to całkiem celny punkt widzenia - oddając pojazd do testów producent pokazuje, że wierzy w swój produkt i jego możliwości. Jednak w tej chwili jazdy próbne samochodów osobowych to także działanie marketingowe, mające na celu wypromować konkretne modele pojazdów.


Jazdy testowe. Dlaczego warto?


Istnieje kilka aspektów, dla których warto skorzystać z tej oferty:

  • Przede wszystkim daje możliwość sprawdzenia samochodu, jego możliwości i wygody,

  • Jest to usługa darmowa,

  • Nierzadko daje możliwość przejechania się nowoczesnymi autami, na które na co dzień nie mógłbyś sobie pozwolić,

  • Jeśli lubisz gratisy, to całkiem prawdopodobne, że dostaniesz gadżety reklamowe od dealera samochodowego tuż po zakończeniu testów.


Jazdy testowe. Czy będzie trzeba zapłacić za cokolwiek?


Jak wcześniej pisaliśmy, jazdy testowe są całkowicie darmowe. Koszty paliwa również pokrywa salon, a samochód testowy zawsze jest ubezpieczony.


Jeśli natomiast mowa o komisach, to nie wszystkich z nich oferują testowe przejazdy. Najlepiej skontaktować się bezpośrednio z konkretną placówką, by upewnić się, czy taka usługa jest dostępna. Biorąc jednak pod uwagę, że sprzedawcy będzie zależało na sprzedaży Ci pojazdu, to podobnie, jak w przypadku salonu, jazda testowa powinna być bez problemu dostępna.


Jazdy testowe. Ile trwają jazdy próbne samochodów osobowych?


Jazdy testowa trwa zwykle około 15 minut. Jeśli jednak będziesz pokazywać swoje realne zainteresowanie samochodem, to możesz wzbudzić większe zaangażowanie w sprzedawcy, który pozwoli Ci korzystać z pojazdu przez nieco dłuższy okres czasu. Im dłuższa jazda próbna - tym lepiej. Jeśli będziesz mieć 30 lub więcej minut, to przetestujesz pojazd w różnych warunkach, tym samym będziesz w stanie łatwiej podjąć decyzję o ewentualnym zakupie.
Jazdy testowe. Na co uważać?


Oczywistym jest, że musisz zwyczajnie uważać - samochód musi wrócić do salonu w stanie nietkniętym. Mimo, iż jest ubezpieczony, to musisz jeździć przepisowo. Jeśli w trakcie jazdy dojdzie do wypadku, to szkody innych pojazdów zostaną pokryte z OC właściciela testowanego pojazdu. Nie eliminuje to jednak możliwości domagania się zwrotu kosztów przez niego, chociażby z tytułu utraconych zniżek.


Jeśli korzystasz z samochodu z komisu, to koniecznie sprawdź wszystkie dokumenty przed rozpoczęciem jazdy - koniecznie skontroluj polisę OC pojazdu. Upewnij się też, że sprzedawca jest pełnym właścicielem samochodu i posiada potrzebne umowy.


Jeśli realnie jesteś zainteresowany zakupem, to podczas umawiania jazdy testowej upewnij się, że podstawione auto to wybrana przez Ciebie wersje modelowa. Niekiedy zdarza się, że sprzedawcy udostępniają Ci na jazdy próbne samochodów osobowych znacznie lepsze modele, na przykład, z mocniejszym silnikiem.


Jazdy próbne samochodów osobowych to nie wypożyczalnia!


Jest to wyłącznie jest, nie pozwalający Ci korzystać z samochodu przez dłuższy czas. Na to pozwoli Ci FatCar - sprawdzona wypożyczalnia pojazdów, dzięki której za niską cenę możesz posiadać nowoczesny samochód, którym możesz przemieszczać się na terenie całej Polski.Poznaj ofertę FatCat już teraz.
Jazdy testowe. Na co jeszcze zwrócić uwagę?


Dodatkowo:

  • Nie włączaj w samochodzie radia. Wystarczy, że sprawdzisz moc głośników, co zajmie Ci mało czasu. Podczas samej jazdy wyłącz muzykę, by móc ocenić, jak głośno pracuje silnik,

  • Na bieżąco pytaj sprzedawcę o wszystkie aspekty, których jesteś ciekaw. Nie wstydź się tego - od tego ten człowiek jest,

  • Nie daj się nabrać na dodatkowe opcje i wyposażenie, za które dużo zapłacisz, a które będzie mało przydatne i niewarte swojej ceny,

  • Warto zabrać na jazdę próbną swoją rodzinę, by oni również mogli ocenić pojazd.
Jazdy testowe. Przejdź się już teraz!


Jazdy próbne samochodów osobowych dostępne są dla wszystkich zainteresowanych - również dla Ciebie. Nie zapominaj jednak, że w większości przypadków, przedstawiciel salonu wziądzie z Tobą do auta i wspólnie odbędziecie jazdę próbną. Czasami zdarza się, że po podpisaniu odpowiedniego oświadczenia, możesz wsiąść do maszyny samodzielnie. Staraj się nalegać na samodzielną jazdę - sprzedawca może wyprowadzić auto z parkingu, ale kierujesz Ty.


Jazdy próbne samochodów osobowych. Jak się zapisać?


Można skontaktować się mailowo lub telefonicznie z wybranym salonem, lecz najwygodniejszą drogą będzie wypełnienie formularza przez Internet. Taka droga rejestracji na jazdy testowe oferowana jest przez większość producentów. Wybierzesz tam również miasto, w którym chcesz odebrać pojazd, a także konkretny model samochodu. Potem wystarczy poczekać na kontakt zwrotny z salonu, z którym umówisz dokładną datę i godzinę testu. W dzień testu udaj się do salonu, a dealer wskaże Ci auto, które możesz przetestować.


Pamiętaj, by na jazdę próbną zabrać ze sobą dowód rejestracyjny i prawo jazdy. Może też przydać się dowód osobisty.Jazdy testowe. Jedź i testuj


Pamiętaj, że jazda próbna nie jest zobowiązująca. Sprzedawca z całą pewnością będzie z Tobą rozmawiał o wrażeniach, zgrabnie starając się przejść do szczegółów zakupu. Nie zapominaj, że w każdej chwili możesz swobodnie odmówić. Jeśli masz problemy z asertywnością, to możesz zasłonić się chęcią skorzystania z jazd próbnych innych marek samochodów.